Strona Główna Mapa strony Kontakt
Akademia Pomocy Logi.pl
W naszej akademii znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Możesz także zapoznać się z dostępnymi materiałami w interesującej Cię kategori.

Poczta - Jak skonfigurować Outlook Express

Program Outlook Express można uruchomić na wiele sposobów — poniżej przedstawiono najpewniejszą metodę odnalezienia i uruchomienia programu.

1. Kliknij przycisk Start.
2. Wskaż pozycję Wszystkie programy.
3. Kliknij pozycję Outlook Express.
Pierwsze trzy kroki zostały przedstawione na poniższej ilustracji:

Szybkie uruchamianie. Jeżeli program Outlook Express jest używany regularnie, system Windows XP umieszcza ikonę programu Outlook Express w menu Start (wraz z ikonami innych, ostatnio używanych programów). W takim wypadku, aby otworzyć program Outlook Express, wystarczy kliknąć ikonę Outlook Express w menu Start.

4. Jeżeli zostanie wyświetlone pytanie, czy to konkretne konto ma być otwierane automatycznie przy każdym uruchomieniu programu Outlook Express, kliknij przycisk Tak lub Nie.

Jeżeli to pytanie nie ma się więcej pojawiać, kliknij pole wyboru Zawsze sprawdzaj....

5. Zaznacz pole wyboru Przy uruchamianiu programu Outlook Express automatycznie przejdź do mojej Skrzynki odbiorczej.

Program Outlook Express kieruje wszystkie przychodzące wiadomości do Skrzynki odbiorczej. Dlatego też pomijanie początkowej strony jest w pełni uzasadnione.

Jeżeli z lewej strony okna programu nie widać listy folderów ani kontaktów, z menu Widok wybierz polecenie Układ. Zaznacz pola wyboru Kontakty i Lista folderów, a następnie kliknij przycisk OK.

Proces konfigurowania skrzynki pocztowej online odbywa się w Kreatorze połączeń internetowych, który prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy dla każdego konfigurowanego konta e-mail.

6. Przed przystąpieniem do konfigurowania konta przygotuj swój adres e-mail i następujące informacje. (Informacje te uzyskasz poprzez wiadomości zawarte w mailu, który otrzymasz po aktywowaniu domeny).

Po pierwsze — informacje o serwerach poczty e-mail:
• Nazwa używanego serwera poczty przychodzącej POP3. U nas będzie on wyglądał tak: nazwadomeny.pl  Nazwa serwera jest uzależniona od rodzaju wykupionej domeny jak np. nazwadomeny.info.pl, nazwadomeny.eu etc.
• Nazwa serwera poczty wychodzącej SMTP. Analogicznie do serwera POP3  będzie on wyglądał tak samo, jak w przypadku opisanym powyżej czyli: nazwadomeny.pl  Nazwa serwera jest uzależniona od rodzaju wykupionej domeny jak np. nazwadomeny.info.pl, nazwadomeny.eu etc.

Po drugie — informacje o koncie:
• Nazwa konta i hasło. (Informacje te uzyskasz poprzez infromacje zawarte w mailu, który otrzymasz po aktywowaniu domeny).

7. Uruchom program Outlook Express i z menu Narzędzia wybierz polecenie Konta.

Jeżeli Kreator połączeń internetowych zostanie uruchomiony automatycznie, przejdź do kroku 10.

8. Kliknij przycisk Dodaj, a następnie kliknij opcję Poczta, aby otworzyć Kreatora połączeń internetowych.9. Na stronie Imię i nazwisko kreatora wpisz nazwę, jaka ma być wyświetlana w wierszu Od wiadomości e-mail otrzymywanych przez adresatów, a następnie kliknij przycisk Dalej.

10. W kolejnym kroku Internetowy adres e-mail wpisz swój adres, a następnie kliknij przycisk Dalej.
Ważne jest by wpisać cały adres e-mail.11. Na stronie Nazwy serwerów e-mail wpisz pierwszą część informacji otrzymanych w mailu aktywującym domenę, a następnie kliknij przycisk Dalej.12. Na stronie Logowanie poczty internetowej wpisz nazwę pełen adres e-mail i hasło.


W nazwie konta ważne jest aby wpisać pełen adres e-mail.

13. Kliknij przycisk Dalej, a następnie przycisk Zakończ.

14. Uwierzytelnienie serwera poczty. Z górnego menu wybieramy zakładkę Narzędzia (jak w kroku drugim). Wybieramy z zakładek wprowadzoną wcześniej pocztę (u nas nazwadomeny.pl), a z prawej strony Menu wybieramy Właściwości.Następnie wybieramy zakładkę Serwery i na samym dole zaznaczamy ptaszkiem Serwer wymaga uwierzytelnienia.Wciskamy najpierw Zastosuj, a potem przycisk OK.

15. Jeśli poprawnie wykonaliśmy kroki zawarte w instrukcji to nasze konto jest już gotowe do działania.

Jak sprawdzić, czy nowe konto e-mail działa? Wystarczy wysłać wiadomość e-mail do znajomego lub do samego siebie. Jeżeli otrzyma on wiadomość, konto jest skonfigurowane i działa poprawnie. W razie problemów ze skonfigurowaniem konta można skorzystać z pomocy programu Outlook Express. Aby odnaleźć odpowiedni temat pomocy, należy wybrać z menu Pomoc polecenie Spis treści i indeks.

Jak skonfigurować Outlook Express
Jak wysłać wiadomość do kilku osób na raz?
Chciałbym zrobić format dysku i nie chcę utracić maili
 
więcej
Domeny
Jak podpiąć domenę pod istniejący już serwer?
Poczta
Jak skonfigurować Outlook Express?
Serwery
Jak połączyć się z serwerem FTP?
CMS Joanna
Jak zarządzać systemem CMS?
Serwisy WWW
Jak mogę zarządzać strone z poziomu CMS?
Pozycjonowanie
Wykupiłem umowę kiedy zobaczę efekty?
   
Jesteśmy autoryzowanym Rejestratorem domen, .pl .com .com.pl .eu etc.
Obsługa rejestracji domen Logi.pl (c) 2003 - 2024 r., Logi.pl ul. Swarzędzka 41,
62-200 Gniezno
0 519 146 981
* oraz pod nr 606 763 049
© Wszelkie prawa zastrzeżone  2003 -  2024 r.